ŠO TJ Sokol Postoupky

<   2014 / 2015   >

Družstva – dospělí

Konečné tabulky: 2. liga E, ZKP, ZKS západ, RP, RS (soupisky A, B, C, D)

Postoupky A – 2. liga E
Na zhodnocení sezóny jsem si úmyslně nechal časový odstup. Ročník 2014-2015 byl do jisté míry přelomový a pro učinění příslušných závěrů jsem si nechal mnohé dozrát v hlavě. Než se k závěrům dostaneme, popíšu průběh sezóny a zhodnotím výkony jednotlivých hráčů. Pro přehlednost je téma rozděleno do více článků.

Průběh sezóny
V předchozím roce jsme se zachránili doslova v hodině dvanácté a předvedený výkon měl jen stěží druholigové parametry. Opustil nás dlouholetý host Jarda, tak jsme museli posílit. To se podařilo – do našeho kádru se vrátil host Ondra Karlík a nově za nás začali hrát hosté Karel Mitura a zejména velmistr Michail Ivanov, který vyhrál loňský Open Kroměříž. Kromě těchto tří posil bylo na soupisce sedm ligami ostřílených borců, ochotných nastoupit v podstatě vždy. Tito byli doplněni kvalitními náhradníky, stabilně nastupujícími v krajském přeboru. Ratingovým průměrem 2170 jsme byli asi ve středu pole soupeřů. Co si přát více?
Cílem bylo jako vždy hrát klidný střed tabulky, respektive udržet se co nejdříve. Hratelné soupeře jsme měli zvláště v první části soutěže. Proto bylo jasné, že na podzim musíme zabrat. V prvním kole jsme jeli do Třebíče. Místní tým byl favoritem a zvítězil 5-3. Jedno auto přijelo asi o půl hodiny později a některé naše prohry byly doslova zbytečné. Partie jsme rozebrali a řekli si, že takto ne. Doma se Zlínem B jsem cítil důležitost zápasu a věděl, že vyhrát prostě musíme - proti oslabenému soupeři se to povedlo v poměru 5-3 (na konci soutěže se ukázalo, jak důležitý výhra to byla). Remízovou premiéru za nás zaznamenal GM Ivanov. Podobně jsme přistoupili i k zápasu v Ořechově, kde mohlo nastoupit všech prvních deset hráčů. Opět s velmistrem v sestavě jsme vyhráli 5.5-2.5, a to jsme ještě domácí hráče v mnoha partiích vypustili. V předvánočním domácím zápase s Prušánkami jsem látal sestavu do poslední chvíle, za cenu obětí více hráčů se však podařilo udržet ji silnou - a výsledkem 5-3 jsme prodloužili sérii výher. V Hustopečích jsme v lednu nastoupili bez tří opor, přesto jsme proti outsiderovi na vlně euforie vyhráli 5.5-2.5, bez prohry. Měli jsme tak z prvních 5 kol 12 bodů, což většinou stačí k záchraně, a okupovali třetí místo tabulky.
Idylický úvod vystřídala krize. Tlak na tým pominul a hráči začali před ligou upřednostňovat jiné aktivity. Navíc jsme 4x v řadě dostali papírově silné soupeře. Se Slavií jsme doma prohráli 2.5-5.5. Na Moravské Slavii v Brně jsme prohráli dokonce 0.5-7.5. Soupeř byl jasný favorit, o tom žádná. Ale přesto to byl pro mě životně nejhorší zápas za áčko. Do poslední chvíle nebylo jisté, bude-li nás osm. Většina hrajících podstoupila různé oběti. Jeli jsme jen jedním autem. Zápis o utkání jsem spálil. Protikanárovský půlbod zaknihoval Honza Palášek. S Loko Brno B jsme doma prohráli 2-6, ale bojovalo se již lítěji a v zápase se ukázala vyšší kvalita soupeře. Další kritický zápas byl ve Starém Městě proti jejich béčku. Tabulkou jsme se propadli, bylo jasné, že body budou potřeba. Bohužel, náš hráč na nedělní ligu zapomněl (!), tak jsme hráli v sedmi. Kuriózně hrál v sedmi taky velmi oslabený soupeř - a tak jsme si to rozdali "na férovku". Prohráli jsme 4-3. Doma s Lipovcem jsme se sešli konečně v kvalitní sestavě, úvod zápasu se však nevyvedl - brzy jsme po hloupých chybách prohrávali 0-3. Zápas skončil 5-3 pro hosty. Před posledním kolem proti již jistě sestupujícím brněnským Vinohradům byla situace taková, že jsme potřebovali bodovat - tabulka se vyrovnala a Zlín B by v případě vítězství nad Starým Městem mohl jít před nás a odstoudit nás k sestupu. Sestava se opět kvalitní neposkládala a na začátku zápasu došlo k pár rychlým remízám. Vyhrálo se nakonec 5-3, zejména díky výbornému výkonu náhradníků. Sestava, rychlé remízy, absence článku na blogu... - i přes výhru to dobře ilustruje stav, ve kterém Postoupky A dohrávaly sezónu.
První polovina sezóny se povedla, druhá ne. Záchrana nakonec byla pohodlná, ale rozhodl o ní v podstatě jeden zápas se Zlínem. Oproti původním předpokladům jsme v sestavě tvořené z prvních deseti hráčů soupisky odehráli jen 5 zápasů (1.-4. a 10. kolo). V ostatních duelech jsme se dávali dohromady velmi improvizovaně a fakt, že v sedmi jsme hráli jen jednou, a to ještě nedopatřením, považuji za úspěch. Stálo mě to však hodně přemlouvání, které nechci absolvovat znovu.
Abych zakončil v optimističtějším duchu - povedené poslední kolo nás vyneslo do první poloviny tabulky a šesté místo je víc, než v co jsme mohli doufat. Jak napovídá tabulka, v soutěži byly tři kluby silné nebo velmi silné, dva velmi slabé a sedmičlenný "zbytek". Postupující Moravská Slavia Brno bude jistě patřit k lepším týmům i v 1. lize.

Přistupme nyní k hodnocení jednotlivých hráčů.
1. Martin Dvořák (rating 2225, 3 body, 8 zápasů, performance 2215). Marťa nenavázal na úspěšný loňský rok a s trochou nadsázky výsledkově kopíroval naše soupeře (tj. když jsme prohráli, Marťa vyhrál a naopak). Po výhře v prvním kole se mu kriticky nedařilo, prohrál 4x v řadě, z toho 2x v podstatě zbytečně. Pak si dal pauzu a závěr se mu již podařil. I přes výpadky si udržel vysoké perfo a takřka se dostal na svůj standard. Je tak jasné, že jeho potenciál leží vysoko.
2. Mikhail Ivanov (rating 2380, 1.5/2). Michail byl jistotou a dvakrát výrazně pomohl k naší výhře. Škoda, že nastoupil pouze dvakrát.
3. Martin Bačák (2138, 3/8, 2096). Ani druhý Martin asi nebude s výkony spokojen. Zaznamenal 4 prohry (nezvyk), většinou z dobře rozehraných partií. Hrál s kvalitními soupeři, a tak lze výsledek hodnotit jen jako mírný neúspěch.
4. Ondřej Karlík (2138, 2.5/6, 2144). Ondra odehrál lepší standard. Ačkoliv to nevypadá, hrál stabilně, čtyři z jeho pěti neúčastí byli dány jinými šachami. Jeho výhra proti Prušánkám byla nádherná, proti Slavii s Cagašíkem neúspěšně zariskoval pro tým a bojovným vyklikařením v Třebíči by měl jít mnoha hráčům příkladem.
5. Roman Brázdil (2119, 4.5/11, 2106). Romča jako jediný odehrál všechny zápasy. Po výborném úvodu (3.5/5) následovala rychlá remíza, čtyři prohry v řadě (všechny po špatných výkonech) a rychlá remíza. Tím Romča v podstatě kopíroval výkony týmu. Dohromady se jedná o mírný neúspěch. I přes horší výkony v části sezóny byl Romča hlavním tahounem týmu, za což má mé uznání.
6. Pavel Navrátilík (2100, 3.5/10, 1989). Pavlovi se sezóna nepovedla. Stejně jako Romča kopíroval výsledky týmu - po začátku, kdy hrál standardně, následovaly tři prohry v řadě. Pavlovi se sezóna nepovedla. Může za to jistě i fakt, že měl většinou černé figury. Doufám, že zase získá chuť do šachů a dobré výsledky přijdou společně s ní.
7. Jan Palášek (1956, 5/9, 2072). Honza opět oproti loňsku výkonnostně skočil (samo sebou nahoru). Pochopil, že s hráči 2100 může hrát minimálně rovnocenně - a k ničemu je nepouštěl. Na druhé straně, nedokázal se prosadit proti slabším hráčům, kteří šli do partie s cílem remizovat. Je to i důsledkem toho, že Honza hraje poctivé šachy, v podstatě bez kavárenských prvků. Výsledkem je tak šest remíz, dvě výhry a jedna prohra. Remízy (i prohra) však následovaly vesměs po lepších (i vyhraných) pozicích. Vidím tak u Honzy velký potenciál. Doufám, že i v příštím roce za áčko něco odehraje.
8. Martin Dungl (2105, 5.5/10, 2071). V lize jsem hrál nesmlouvavě a jediná remíza toho budiž důkazem. Hrál jsem 8x černými. Proti Lipovci jsem (kvůli zápasovému stavu) lámal rovinu a v Brně jsem neměl vůbec hrát, jinak jsem hrál lehce nad svůj rating, což považuji za standard.
9. Karel Mitura (2135, 4/5, 2266). Výsledkový krasavec a nejlepší hráč týmu. Jako host jezdil obětavě až z Těšína, jednou dokonce v horečkách. Jeho styl "postavit standardní pozici plnou možností a tam tu dvoutisícovku prostě přehrát" by měl být inspirací všem rádobyteoretikům. Karel za Postoupky neprohrál a jeho výsledek nesnižuje ani fakt, že hrál všechny své partie bílými.
10. Petr Večeřa (2025, 4/7, 2027). Večis hrál přesně na svůj rating, což je asi méně, než jsme od něj po posledních dvou nadstandardních sezónách očekávali. Slabší soupeře přehrával díky dobré technice, některé jeho chyby se silnějšími byly však v podstatě zbytečné.
13. Jan Netušil (1807, 2.5/4, 2128). Honza byl důležitým mužem sestavy a je příslibem pro budoucnost týmu. Ukázal, jak je jeho styl, kterým občas remizuje se slabšími hráči, užitečný proti hráčům silnějším. V lize ani jednou neprohrál, jednou vyhrál a odehrál kvalitní partie. Jedna kaňka na výkonu je detail :-).
15. Aneta Tomečková (1757, 1/3, 1859). Aneta obětavě nastupovala, i když s áčkem asi (pochopitelně) moc nepočítala a má hodně jiných aktivit. Ze tří partií se silnými soupeři získala bod, který byl pro tým velmi důležitý.
Marek Machalík, Miroslav Rakušan, Vladimír Opluštil a Petr Dvořák odehráli po jedné partii a svorně utržili po jedné prohře.
Celkově jsme měli 40 bodů z 87 partií s průměrným ratingem soupeřů 2106, což je nejméně za dobu, kdy dělám kapitána. Loni to bylo 41 bodů. Náš výkon stačil na performance 2070, což je taktéž málo (pro srovnání, loni to bylo 2072, předloni 2127 a předtím v KP 2110). Prvních 10 hráčů odehrálo 76 partií s performance 2101, další hráči odehráli 11 partií s performance 1910. Kvalitu výkonů jsme z hlediska udržení rozdělili do zápasů lépe než loni, sezóna tak nebyla tak vyhecovaná.
Dodejme, že Marťa Dvořák, Marťa Bačák, Ondra Karlík a Večis dříve odehráli v podstatě celou sezónu, letos však "jen" po řadě 8, 8, 6 a 7 zápasů. Rozumím tomu, šachy na naší úrovni mají být koníčkem, ne povinností. Navíc nebýt kapitán, odehrál bych taky méně. S nižší účastí dosavadních tahounů se však tolik nepočítalo a bude nutno do budoucna kádr doplnit mladší generací.

Sezóna byla po některých stránkách velmi úspěšná a po některých velmi neúspěšná. Měli jsme papírově nejsilnější sestavu v historii, podařilo se nám prvních pět zápasů, kdy jsme hráli ve stabilní a silné sestavě, byli jsme namotivovaní, vyhrávali jsme. Pak se ukázala i druhá věc - najednou chyběla vůle hrát a bojovat v každém zápase, těšit se na každou šachovou ligovou neděli, byť třeba o nic nejde, a hrou se prostě pokaždé bavit. Výsledkem bylo pět výher, šest proher a šesté místo, které je v silné konkurenci rozhodně úspěchem.
Myslím si, že určitý výpadek v účastech nebyl pouze záležitostí této sezóny, ale fakt, se kterým je u naší generace třeba počítat do budoucna. Je to umocněno i tím, že hodně hráčů čekají životní zlomy. Na slovo "každý" byl v předchozím odstavci kladen důraz - nepochybuji, že nás šachy pořád baví a rádi si zahrajeme většinu zápasů, ty, které nám nebudou s ničím závažným kolidovat. To však není vždy. A je to tak přirozený stav. Klade však nároky na rozšíření kádru a nalezení dalších silných hráčů, pro které bude zápas áčka svátek. Doufám, že v příští sezóně postavíme silný a bojovný tým, který se každý zápas bude rvát s chutí, byť ne ve zcela stabilní sestavě.
Přeji spoluhráčům i čtenářům hezké léto, ideálně okořeněné úspěšnou účastí na nějakém turnaji.

Martin Dungl

Postoupky B – ZKP

Postoupky C – Regionální přebor

Junior Postoupky (Postoupky D) – Regionální soutěž

Družstva – mládež

Konečné tabulky: 1. liga dorostu, KP st. žáků (soupisky A, B)

Postoupky A – 1. liga dorostu

Postoupky B – Krajský přebor starších žáků

2. liga sk. E 2014-2015


Poř. Tým             1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 11 12 MP3 Body 
  1 Moravská Slavia Brno    * 4.0 5.0 6.0 6.5 7.5 6.5 5.0 6.5 6.5 5.5 6.0 31 65.0 
  2 ŠK Lokomotiva Brno B    4.0 * 5.5 7.0 5.5 6.0 5.0 7.0 5.0 5.0 5.5 6.0 31 61.5 
  3 ŠK Staré Město B      3.0 2.5 * 4.5 4.5 4.5 5.0 4.5 4.0 5.5 5.5 7.0 25 50.5 
  4 Slavia Kroměříž B     2.0 1.0 3.5 * 4.0 5.5 4.0 5.5 4.0 6.5 4.0 5.0 16 45.0 
  5 ŠK Caissa Pivovar Dalešice 1.5 2.5 3.5 4.0 * 5.0 4.0 3.5 5.5 6.0 4.0 4.5 15 44.0 
  6 Sokol Postoupky      0.5 2.0 3.5 2.5 3.0 * 3.0 5.5 5.0 5.0 5.5 5.0 15 40.5 
  7 ŠK GARDE Lipovec      1.5 3.0 3.0 4.0 4.0 5.0 * 4.0 4.0 3.5 6.0 6.5 13 44.5 
  8 OREL Ořechov        3.0 1.0 3.5 2.5 4.5 2.5 4.0 * 3.0 5.5 5.5 4.5 13 39.5 
  9 TJ Podlužan Prušánky    1.5 3.0 4.0 4.0 2.5 3.0 4.0 5.0 * 2.0 7.0 6.5 12 42.5 
 10 ŠK Zlín B         1.5 3.0 2.5 1.5 2.0 3.0 4.5 2.5 6.0 * 3.5 5.0 9 35.0 
 11 ŠK Hustopeče        2.5 2.5 2.5 4.0 4.0 2.5 2.0 2.5 1.0 4.5 * 3.5 5 31.5 
 12 ŠK Vinohrady Brno     2.0 2.0 1.0 3.0 3.5 3.0 1.5 3.5 1.5 3.0 4.5 *  3 28.5  


Zlínský krajský přebor 2014-2015


Poř. Tým                1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 11 12 MP3 Body
  1 Sokol Hošťálková A        * 4.0 6.5 6.5 6.5 6.5 5.5 6.5 6.5 4.5 6.5 7.0 31 66.5 
  2 Slavia Kroměříž C        4.0 * 3.0 4.5 4.5 5.0 5.5 5.0 6.0 4.0 6.0 5.0 26 52.5 
  3 CHESSMONT Rožnov pod Radhoštěm A 1.5 5.0 * 4.5 2.5 4.5 6.0 4.5 4.0 4.0 5.0 4.5 23 46.0 
  4 SK Boršice A           1.5 3.5 3.5 * 2.5 3.0 6.0 5.0 6.0 5.5 5.5 5.0 18 47.0 
  5 ŠK Staré Město D         1.5 3.5 5.5 5.5 * 2.5 3.0 7.0 4.5 5.5 2.5 5.0 18 46.0 
  6 ŠK Staré Město C         1.5 3.0 3.5 5.0 5.5 * 3.0 4.5 3.0 5.0 4.5 6.0 18 44.5 
  7 Sokol Postoupky B        2.5 2.5 2.0 2.0 5.0 5.0 * 3.5 4.0 1.5 5.0 4.5 13 37.5
  8 ŠK Zlínterm Zlín A        1.5 3.0 3.5 3.0 1.0 3.5 4.5 * 5.0 4.0 5.0 4.0 11 38.0 
  9 TJ FS Napajedla A - MR.COFFEE  1.5 2.0 4.0 2.0 3.5 5.0 4.0 3.0 * 5.0 0.5 4.5 11 35.0 
 10 ŠK Zlín C            3.5 4.0 4.0 2.5 2.5 3.0 6.5 4.0 3.0 * 4.0 4.5 10 41.5 
 11 Šachový oddíl TJ Francova Lhota 1.5 2.0 3.0 2.5 5.5 3.5 3.0 3.0 7.5 4.0 * 4.5 10 40.0 
 12 TJ Sokol Valašská Bystřice A   1.0 3.0 3.5 3.0 3.0 2.0 3.5 4.0 3.5 3.5 3.5 *  1 33.5 
  


Zlínská krajská soutěž – západ 2014-2015


Poř. Tým                1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 11 12 MP3 Body
  1 ŠK Holešov A           * 4.5 4.5 4.5 4.5 5.5 3.5 5.0 4.5 4.0 5.5 7.5 28 53.5 
  2 ŠK Staré Město F         3.5 * 4.0 2.5 6.0 3.5 5.0 4.5 7.5 5.0 5.0 5.0 22 51.5 
  3 ŠO TJ Zborovice A        3.5 4.0 * 5.0 3.5 3.5 5.5 5.0 5.0 4.5 4.0 4.5 20 48.0 
  4 TJ Dolní Němčí A         3.5 5.5 3.0 * 6.0 4.0 2.5 5.0 6.0 4.0 4.0 4.5 18 48.0 
  5 Šachový oddíl TJ Sokol Pozlovice 3.5 2.0 4.5 2.0 * 4.0 2.5 6.0 4.0 4.5 4.5 6.0 17 43.5 
  6 Spartak Uherský Brod       2.5 4.5 4.5 4.0 4.0 * 3.0 4.0 5.5 4.0 2.5 5.0 16 43.5 
  7 TJ FS Napajedla B - MR.COFFEE  4.5 3.0 2.5 5.5 5.5 5.0 * 1.0 3.5 3.5 4.5 4.0 16 42.5 
  8 SK Boršice B           3.0 3.5 3.0 3.0 2.0 4.0 7.0 * 4.0 7.5 6.0 5.5 14 48.5 
  9 TJ Vlčnov A           3.5 0.5 3.0 2.0 4.0 2.5 4.5 4.0 * 4.5 3.5 4.5 11 36.5 
 10 ŠK Staré Město E         4.0 3.0 3.5 4.0 3.5 4.0 4.5 0.5 3.5 * 4.0 6.5 10 41.0 
 11 TJ Bojkovice A          2.5 3.0 4.0 4.0 3.5 5.5 3.5 2.0 4.5 4.0 * 3.5 9 40.0 
 12 SK EMKaD Holešov A        0.5 3.0 3.5 3.5 2.0 3.0 4.0 2.5 3.5 1.5 4.5 *  4 31.5  


Regionální přebor 2014-2015


Poř. Tým          1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 11 12 MP3 Body 
  1 SLAVIA KROMĚŘÍŽ D   * 5.5 4.0 4.5 7.0 6.0 7.5 7.0 6.5 7.5 7.5 5.0 31 68.0 
  2 ŠK HOLEŠOV B     2.5 * 5.0 3.5 6.0 5.0 7.0 6.5 7.5 6.0 6.0 6.5 27 61.5 
  3 SOKOL KVASICE    4.0 3.0 * 4.0 5.0 5.0 5.0 6.0 5.0 6.0 5.5 5.5 26 54.0 
  4 ŠK RAPOS SULIMOV   3.5 4.5 4.0 * 5.0 5.5 4.0 5.0 5.5 4.0 3.0 5.5 21 49.5 
  5 ŠK PRUSINOVICE    1.0 2.0 3.0 3.0 * 4.0 3.5 4.5 6.5 7.0 5.0 4.5 16 44.0 
  6 SOKOL POSTOUPKY C  2.0 3.0 3.0 2.5 4.0 * 5.5 2.0 4.5 4.0 5.0 6.0 14 41.5 
  7 SOKOL PRAVČICE    0.5 1.0 3.0 4.0 4.5 2.5 * 4.5 3.0 2.5 4.5 5.5 13 35.5 
  8 SK RUSAVA      1.0 1.5 2.0 3.0 3.5 6.0 3.5 * 3.0 6.5 6.0 5.5 12 41.5 
  9 ŠO TJ ZBOROVICE B  1.5 0.5 3.0 2.5 1.5 3.5 5.0 5.0 * 4.0 4.0 4.5 11 35.0 
 10 SOKOL LITENČICE   0.5 2.0 2.0 4.0 1.0 4.0 5.5 1.5 4.0 * 4.0 4.0 8 32.5 
 11 TJ LUTOPECNY/MĚRŮTKY 0.5 2.0 2.5 5.0 3.0 3.0 3.5 2.0 4.0 4.0 * 3.5 5 33.0 
 12 SOKOL MORKOVICE   3.0 1.5 2.5 2.5 3.5 2.0 2.5 2.5 3.5 4.0 4.5 *  4 32.0  


Regionální soutěž 2014-2015


Poř. Družstvo       1  2  3  4  5  6  7  8  9 MP3 Body 
  1 ŠK Milovice HRAD   * 6.5 4.5 4.0 5.5 6.0 5.5 7.0 6.0 22 45.0 
  2 Junior Postoupky   1.5 * 3.0 6.0 5.0 5.0 5.5 5.0 5.5 18 36.5 
  3 ŠK Holešov C     3.5 5.0 * 7.0 3.5 5.5 5.0 4.0 7.0 16 40.5 
  4 SK EMKaD Holešov B  4.0 2.0 1.0 * 7.0 4.5 6.0 3.0 5.0 13 32.5 
  5 TJ Bystřice p/H B  2.5 3.0 4.5 1.0 * 3.0 4.5 2.5 7.0 9 28.0 
  6 ŠK Prusinovice B   2.0 3.0 1.5 3.5 5.0 * 2.0 5.0 5.0 9 27.0 
  7 ŠK Loukov      2.5 2.5 3.0 2.0 3.5 6.0 * 5.5 4.0 7 29.0 
  8 SK Spartak Hulín   1.0 3.0 4.0 4.0 5.5 3.0 2.5 * 2.5 7 25.5 
  9 TJ Sokol Morkovice B 2.0 2.5 1.0 3.0 1.0 3.0 4.0 5.5 *  4 22.0 1. liga dorostu sk. východ 2014-2015


Poř. Tým              1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 11 12 MP3 Body
  1 SK Slavia Orlová "B"     * 3.5 2.5 3.0 3.5 5.0 4.5 3.5 4.5 4.5 5.0 5.0 28 44.5 
  2 Beskydská šachová škola FM B 2.5 * 4.5 2.0 4.5 2.5 3.5 3.5 4.5 4.5 5.0 5.5 24 42.5 
  3 A64 Grygov          3.5 1.5 * 2.5 2.5 3.5 3.5 4.0 3.5 4.0 5.0 5.5 24 39.0 
  4 Interchess FM        3.0 4.0 3.5 * 2.5 2.5 2.5 5.0 3.0 4.5 5.0 6.0 20 41.5 
  5 ŠK Staré Město "B"      2.5 1.5 3.5 3.5 * 4.5 3.0 4.5 2.0 4.0 2.0 5.0 19 36.0 
  6 Sokol Hošťálková       1.0 3.5 2.5 3.5 1.5 * 2.5 2.5 4.5 3.5 4.0 4.5 18 33.5 
  7 OŠŠ TJ Ostrava        1.5 2.5 2.5 3.5 3.0 3.5 * 3.0 3.0 3.0 6.0 5.5 16 37.0 
  8 ŠK Lokomotiva Brno "C"    2.5 2.5 2.0 1.0 1.5 3.5 3.0 * 4.5 4.0 4.5 6.0 16 35.0 
  9 ŠK Kuřim           1.5 1.5 2.5 3.0 4.0 1.5 3.0 1.5 * 4.0 5.0 4.0 14 31.5 
 10 Sokol Postoupky       1.5 1.5 2.0 1.5 2.0 2.5 3.0 2.0 2.0 * 4.5 4.5 7 27.0 
 11 ŠK Duras BVK Brno "B"    1.0 1.0 1.0 1.0 4.0 2.0 0.0 1.5 1.0 1.5 * 2.5 3 16.5 
 12 Slavia Kroměříž       1.0 0.5 0.5 0.0 1.0 1.5 0.5 0.0 2.0 1.5 3.5 *  3 12.0  


Krajský přebor družstev st. žáků 2014-2015


Poř. Tým          1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 MP3 Body 
  1 ŠK Zbrojovka Vsetín A * 5.0 3.5 2.5 5.0 4.5 4.5 5.0 5.0 5.0 25 40.0 
  2 Sokol Ústí      0.0 * 1.5 3.0 3.0 4.5 4.0 3.5 3.5 4.0 21 27.0 
  3 ŠK Zlínterm      1.5 3.5 * 3.5 2.0 2.0 4.0 4.0 3.5 4.0 18 28.0 
  4 ŠK Staré Město C   2.5 2.0 1.5 * 3.0 2.5 3.5 5.0 4.0 4.0 17 28.0 
  5 ŠK Zbrojovka Vsetín B 0.0 2.0 3.0 2.0 * 2.5 4.0 2.5 3.5 5.0 14 24.5 
  6 ŠK Zlín        0.5 0.5 3.0 2.5 2.5 * 3.0 3.0 1.5 4.5 14 21.0 
  7 ŠK DDM Slavičín    0.5 1.0 1.0 1.5 1.0 2.0 * 5.0 4.5 4.0 9 20.5 
  8 KK-ŠK Osvětimany   0.0 1.5 1.0 0.0 2.5 2.0 0.0 * 3.5 4.0 7 14.5 
  9 ŠO Kunovice      0.0 1.5 1.5 1.0 1.5 3.5 0.5 1.5 * 3.5 6 14.5 
 10 SK Boršice      0.0 1.0 1.0 1.0 0.0 0.5 1.0 1.0 1.5 *  0 7.0 
  


Soupisky družstev


Sokol Postoupky A (2. liga E)

Šach.   Jméno          Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Body Part.  %  Rtg-Ø 
  1   Dvořák Martin      2229 CZE 1 0 0 0    0   ½ 1 ½ 3.0   8 37.5 2306 
  2 GM Ivanov Mikhail     2380 RUS  ½ 1             1.5   2 75.0 2146 
  3   Bačák Martin      2138 CZE 0 0 1 ½   ½    1 0 0 3.0   8 37.5 2182 
  4   Karlík Ondřej      2167 CZE ½    1 ½ 0   0    ½ 2.5   6 41.7 2202 
  5   Brázdil Roman      2112 CZE 1 ½ 1 ½ ½ ½ 0 0 0 0 ½ 4.5   11 40.9 2168 
  6   Navrátilík Pavel    2104 CZE 0 1 ½   ½ ½ 0 0 0 ½ ½ 3.5   10 35.0 2102 
  7   Palášek Jan       2006 CZE 0 1 1 ½ ½ ½ ½   ½ ½   5.0   9 55.6 2027 
  8   Dungl Martin      2104 CZE 0 1 ½ 1 1 0 0 1 1 0   5.5   10 55.0 2037 
     Mitura Karel      2125 CZE    ½ 1 1    ½   1   4.0   5 80.0 2031 
     Večeřa Petr       2034 CZE ½ 1   ½ 1    0   0 1 4.0   7 57.1 1958 
     Machalík Marek     1911 CZE          0       0.0   1  0.0 2158 
     Rakušan Miroslav    1795 CZE        0         0.0   1  0.0 2130 
     Netušil Jan       1867 CZE       ½ ½   ½    1 2.5   4 62.5 2032 
     Oplustil Vladimir    1918 CZE           0      0.0   1  0.0 2042 
     Tomeckova Aneta     1713 CZE          0   0   1 1.0   3 33.3 1974 
     Dvorak Petr       1747 CZE          0   ½    0.5   2 25.0 2046 


Sokol Postoupky B (ZKP)

Šach. Jméno         Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Body Part.  %  Rtg-Ø 
  1 Palášek Jan     1956 CZE ½   1 0 0   1 ½ ½ 1   4.5   8 56.3 2075 
  2 Bačák Martin     2138 CZE ½   0   0      ½    1.0   4 25.0 2042 
  3 Bačák Petr ml.    2036 CZE 1 0 1   0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 4.5   10 45.0 2010 
  4 Večeřa Petr     2025 CZE 1 ½ 0 0   0      1   2.5   6 41.7 2015 
  5 Rakušan Miroslav   1772 CZE  0 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 0 5.5   10 55.0 1987 
  6 Netušil Jan     1837 CZE 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 4.5   11 40.9 1929 
  7 Dvouletý Tomáš    1806 CZE ½ ½ 1 0 ½ ½ 0 ½ 0 -   3.5   10 35.0 1910 
  8 Machalík Marek    1912 CZE          ½ ½      1.0   2 50.0 1929 
   Opluštil Vladimír  1942 CZE  1 1 1 1   1   0    5.0   6 83.3 1863 
   Dvořák Petr     1629 CZE 1 ½    1   ½   0 0 ½ 3.5   7 50.0 1747 
   Scheichenost Michal 1601 CZE        0      0 0 0.0   3  0.0 1745 
   Opluštil David    1495 CZE 0 0         ½    ½ 1.0   4 25.0 1737 
   Zavadil Filip    1493 CZE        0   1      1.0   2 50.0 1647 
   Pecháček Tomáš    1303 CZE     0   0       0 0.0   3  0.0 1776 
   Opluštil Pavel    1310 CZE     0          0 0.0   2  0.0 1605 

		
Postoupky C (RP)

Šach. Jméno         Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Body Part.  %  Rtg-Ø 
  1 Scheichenost Michal  1607 CZE ½ ½ 0 1 0    ½ 0    2.5   7 35.7 1869 
  2 Prokopec Zdeněk    1729 CZE        ½   ½      1.0   2 50.0 1683 
  3 Peška Antonín     1714 CZE 1 ½ ½   ½ 1 1   0 0 ½ 5.0   9 55.6 1874 
  4 Opluštil David    1624 CZE    1 ½ 1 1 0   ½    4.0   6 66.7 1747 
  5 Kucián Miloš     1737 CZE 0 0 1 0       0 0   1.0   6 16.7 1725 
  6 Dvořák Petr      1747 CZE    ½       1      1.5   2 75.0 1573 
  7 Štefek Jan      1588 CZE ½    1   1 0 ½ ½ ½ ½ 4.5   8 56.3 1650 
  8 Kunc Miroslav     1586 CZE ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 6.5   11 59.1 1664 
   Zavadil Filip     1519 CZE  1   1 ½   0   ½    3.0   5 60.0 1648 
   Večeřa Pavel     1487 CZE ½ 0 1 ½ 0 0 ½ ½   1 0 4.0   10 40.0 1563 
   Tomeček Marián    1385 CZE  0   1   ½ 0   0 1 1 3.5   7 50.0 1481 
   Šimčáková Julie    1542 CZE 1 0 0   0 1   ½   1   3.5   7 50.0 1361 
   Opluštil Pavel    1310 CZE 0                0.0   1  0.0 1440 
   Medek Martin     1557 CZE           0      0.0   1  0.0 1321 
   Večeřa Dominik    1287 CZE                0 0.0   1  0.0 1619 
   Bouda Miloslav    1296 CZE       0   0      ½ 0.5   3 16.7 1615 
   Vančura Jakub     1000 CZE              1 0 1.0   2 50.0 1457 

	 
Junior Postoupky (RS)

Šach. Jméno          Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Body Part.  %  Rtg-Ø 
  1 Scheichenost Michal (V) 1607 CZE 0   1    0 0   ½ 1.5   5 30.0 1677 
  2 Opluštil David (V)   1624 CZE 1 1    0 0 1 1 ½ 4.5   7 64.3 1586 
  3 Opluštil Vladimír    1918 CZE  ½      1    1 2.5   3 83.3 1516 
  4 Zavadil Filip      1519 CZE    0   1 ½ 1   1 3.5   5 70.0 1508 
  5 Šimčáková Julie     1542 CZE 1 1      0 1 0   3.0   5 60.0 1461 
  7 Večeřa Pavel      1487 CZE  0 0   ½ 0   1 1 2.5   6 41.7 1486 
  8 Opluštil Pavel     1310 CZE 0 1    ½ 0   0 1 2.5   6 41.7 1411 
   Bouda Miloslav     1296 CZE       0 0 0   ½ 0.5   4 12.5 1273 
   Pecháček Tomáš     1438 CZE ½ 1 1   1   1 1   5.5   6 91.7 1309 
   Večeřa Dominik     1287 CZE  1            1.0   1 100.0 1000 
   Baštinec Radek     1255 CZE ½             0.5   1 50.0 1559 
   Šruc Tadeáš       1213 CZE    1       0   1.0   2 50.0 1067 
   Řezníček Ivo      1174 CZE    1          1.0   1 100.0 1000 
   Jordová Zdeňka     1089 CZE 0 0 1   +    1 0 3.0   6 50.0 1194 
   Pospíšilová Karla    1062 CZE          1 1   2.0   2 100.0 1000 
   Vaňharová Lucie     1041 CZE          1    1.0   1 100.0 1000 
   Baštincová Hana     1016 CZE 0   0   +       1.0   3 33.3 1249 
	 
	 Sokol Postoupky A (1. liga dorostu)

Šach. Jméno        Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Body Part.  %  Rtg-Ø
  1 Rakušan Miroslav  1795 CZE 1 ½ 1 1 ½ 1 1 ½ 0 1 1 8.5   11 77.3 1791 
  2 Opluštil David   1624 CZE 1 1 1 0 0 ½ 1 0 1 0 0 5.5   11 50.0 1714 
  3 Zavadil Filip    1519 CZE 0   0 0 ½ 0 0 ½ 0    1.0   8 12.5 1633 
  4 Pecháček Tomáš   1438 CZE 1 ½ 1 ½ ½    0 ½ 0 ½ 4.5   9 50.0 1556 
  5 Opluštil Pavel   1310 CZE 1 0 ½ 0 0 0 0 0 0 0 1 2.5   11 22.7 1432 
  6 Večeřa Dominik   1287 CZE  0 1       1 ½ 1 0 3.5   6 58.3 1263 
   Šruc Tadeáš     1213 CZE  0               0.0   1  0.0 1488 
   Řezníček Ivo    1174 CZE        0 0       0.0   2  0.0 1547 
   Jordová Zdeňka   1089 CZE ½    0 0 0 1       1.5   5 30.0 1381 
   Baštincová Hana   1016 CZE              0 0 0.0   2  0.0 1287